WYNIKI KONKURSU OJCZYZNY POLSZCZYZNY

15 uczennic naszego gimnazjum wzięło udział w kolejnej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny organizowanego pod patronatem Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.

Konkurs Ojczyzny Polszczyzny ma kilka etapów. W pierwszym szkolnym, uczniowie piszą test, a następnie wygłaszają przed publicznością krótką wypowiedź na wylosowany temat.       W etapie rejonowym uczestniczą zwycięzcy szkolnych eliminacji. Do części pisemnej Małego Finału zakwalifikowało się 9 naszych uczennic: Wiktoria Gawryłkiewicz, Edyta Gierasimiuk, Weronika Jermakow, Ida Kamińska, Kinga Kozaczek, Anna Moroz, Olga Popławska, Patrycja Rutowska oraz Wiktoria Sawicka.

Uczestniczki oceniały polonistki pracujące w MODN. Przedstawicielem naszego regionu została Patrycja Rutowska, która zajęła I miejsce i pojedzie do Wrocławia, aby być ocenianą przez samego prof. Jana Miodka. Jury ujęła przemyślaną i bezbłędną rozprawką o książce
i wartości czytania. II miejsce zajęła Edyta Gierasimiuk, a wyróżnienia otrzymały - Weronika Jermakow i Wiktoria Sawicka. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Patrycję.

III etap KONKURSU - Finał Ogólnopolski odbędzie się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich (Ossolineum) we Wrocławiu.