Uczennica naszego gimnazjum Patrycja Rutowska

mistrzynią Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny!

Od 13 do 15 marca odbywał się we Wrocławiu finał Konkursu Ojczyzny Polszczyzny  dla uczniów gimnazjów. Przystąpiło do niego 45 uczestników z całej Polski wyłonionych w dwóch etapach – szkolnym oraz rejonowym. Nasz rejon reprezentowała uczennica G4 Patrycja Rutowska, która w finale zdobyła największą ilość punktów z części pisemnej (czyli testu oraz rozprawki), a także zachwyciła szanowne jury, m.in. prof. Jana Miodka, swoim wystąpieniem     w części ustnej.  Tym samym zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ojczyzny Polszczyzny, otrzymując  nagrodę z rąk samego prof. Miodka.

Pobyt we Wrocławiu to nie tylko konkurs. W związku z tym, iż była to dziesiąta edycja zmagań, organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla uczestników, m.in. debatę „Język          w szkole i język w mediach", w której wzięli udział wybitni językoznawcy znani z programów telewizyjnych: prof. Jerzy Bralczyk, prof. Jan Miodek oraz prof. Katarzyna Kłosińska. Młodzież wciągu trzech dni pobytu zwiedziła zabytki, muzea, ciekawe miejsca Wrocławia, poznała historię miasta, brała udział w przygotowanych zabawach, a także uczestniczyła w warsztatach integracyjnych z prof. PWST we Wrocławiu - Krzysztofem Grębskim.

Jak przebiegał konkurs, można śledzić na Facebooku, wyszukując Konkursu Ojczyzny Polszczyzny, oraz na stronie internetowej www.ojczyznapolszczyzna.pl.

Serdecznie gratulujemy Patrycji oraz życzymy dalszych sukcesów!

Zachęcamy również osoby zainteresowane do wzięcia udziału w konkursie w następnych edycjach!