SZKOŁA  Z CERTYFIKATEM

Gimnazjum nr 4  otrzymało certyfikat Polskiego Towarzystwa  Dietetyki  za prowadzenie edukacji żywieniowej w ramach programu edukacyjno – badawczego- „ Mądre żywienie – zdrowe pokolenie”. Program  obejmował:

• ocenę wiedzy żywieniowej młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
  • edukację młodzieży szkolnej w zakresie zasad prawidłowego żywienia
  • ocenę stanu odżywienia młodzieży
  • aktywizację młodzieży i nauczycieli poprzez organizowanie konkursów

W celu przeprowadzenia badań stanu wiedzy i odżywienia polskiej młodzieży, wśród zgłoszonych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostało wylosowanych 100 placówek, w tym nasza szkoła, do których zawitali przeszkoleni dietetycy z Polskiego Towarzystwa Dietetyki, którzy:

• Przeprowadzili  badania antropometryczne uczniów, obejmujące pomiary wzrostu, masy ciała, obwodów pasa i ramienia. 32 uczniów klas II wzięło w nich udział.
  • Zapewnili bezpłatne indywidualne porady dla uczniów z problemami związanymi z nadwagą lub niedowagą.

Zostały również przeprowadzone lekcje edukacji żywieniowej. Dwie uczennice wzięły udział
w konkursie na redaktorów „ Mądre żywienie – zdrowe pokolenie".

Koordynatorem projektu była p. U.Osowska