KONKURSY RECYTATORSKIE

Od wielu lat uczniowie naszego gimnazjum uczestniczą w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Tak było i w tym roku, a dokładnie 21 lutego 2014. Zespół Szkół nr 2 zorganizował już 19. edycję tego konkursu, który ma na celu popularyzację twórczości patrona. Najpierw jednak odbyły się eliminacje szkolne. Gimnazjaliści przygotowali 2 utwory: jeden tekst Baczyńskiego oraz wiersz poety romantycznego (takie były tegoroczne wymagania konkursowe). Na konkurs wojewódzki do „białego” poszły Patrycja Bednarczyk z 2B oraz Julia Barwikowska z klasy 2C. Julka otrzymała wyróżnienie za wyrecytowanie utworów: Niebo złote ci otworzę oraz Do M***.

Równolegle odbywał się Konkurs Poezji Śpiewanej. Tu również odnieśliśmy sukces, mianowicie I miejsce zdobyła Dominika Krasowska, uczennica klasy 1B. Akompaniował jej na pianinie Kacper Kasprzak z 2B. Wykonali dwa utwory do tekstów Baczyńskiego: Dzieło dla rąk  i Bohater. Muzykę do utworów skomponowali wspólnie z p. Anną Świderską na zajęciach muzycznych, które odbywały się w czasie ferii zimowych w szkole.

Gimnazjalistki z 2B rywalizowały również w Powiatowym Konkursie Poetów Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny pod hasłem: „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”.  Konkurs ten ma przybliżać młodzieży twórczość rodzimych poetów, m.in. Michała Kajki, Wacława Klejmonta, Ireny Misztal. Naszą szkołę w recytatorskich zmaganiach reprezentowały uczennice: Zuzanna Drażba i Paulina Wójtowicz. Zuzia również otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy naszym gimnazjalistom! Proponujemy teraz udział w konkursie Lekturomaniacy oraz zawodach ortograficznych.