MIĘDZYGIMNAZJALNY  KONKURS  WIEDZY  O HIV/AIDS  I  UZALEŻNIENIACH

21.02.2014 roku w Urzędzie Miasta miała miejsce uroczystość wręczenia nagród laureatom XIV edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS i Uzależnieniach pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku. W imieniu Pana Prezydenta Tomasza Andrukiewicza  nagrody zwycięzcom wręczyła p. Irena Podlecka – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej  Urzędu Miasta. Uczniowie naszej szkoły zajęli  czołowe miejsca .Celem konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia oraz przybliżenie młodzieży zagrożeń i skutków wywołanych wirusem HIV  i zrozumienie problemów AIDS . Ważnym zadaniem jest również uświadomienie odpowiedzialności za siebie i innych a także kształtowanie postaw wobec ludzi zakażonych. Konkurs , w którym uczestniczyli uczniowie ełckich gimnazjów oraz ZSS w Stradunach i Gimnazjum w Kalinowie odbył się  12.12.2013 r  w Gimnazjum nr 4 w Ełku. Organizatorką  już po raz 14 jest p. Urszula Osowska nauczycielka Gimnazjum nr 4 w Ełku, natomiast pytania układał p. Bogdan Wlizło z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ełku. Współorganizatorem konkursu jest  Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Ełku.

Wyniki:

Indywidualnie - I miejsce - Angelika Jakubiec - Gimnazjum nr 1
                              II miejsce - Patrycja Rutowska - Gimnazjum nr 4
                              III miejsce - Daria Pycz - Gimnazjum nr 1

Klasyfikacja szkół - I miejsce - Gimnazjum nr 1
                                   II miejsce - Gimnazjum nr 4
                                   III miejsce - Gimnazjum Kalinowo

Prezentacja multimedialna dotycząca uzależnień:
                              I miejsce - Igor Wiszenko - Gimnazjum nr 4
                                            - Julia Łapińska - Zespół Szkół Samorządowych w Stradunach.

Folder informacyjny dotyczący zaburzeń odżywiania „Bądź zdrowy z wyboru”:
                        I miejsce - Sebastian Czyżewski-  Zespoł Szkół Samorządowych w Chełchach.

Komisja przyznała wyróżnienia:
                          Gabrieli Gdula z Gimnazjum Nr 4,
                          Mateuszowi Karanowskiemu z Gimnazjum Nr 4
                          Klaudii Gątowskiej z Gimnazjum Nr 1.