MIĘDZYNARODOWY PROGRAM YOUTH FOR UNDERSTANDING

Nasza szkoła przyłączyła się do programu Youth for Understanding.

Youth for Understanding jest jedną z największych światowych organizacji społecznych, która zajmuje się międzynarodową wymianą młodzieży. Celem wymiany jest umożliwienie młodzieży wzięcia czynnego udziału w życiu rodzinny, szkoły i środowiska w obcym kraju, aby z innej perspektywy móc rozwijać wrażliwość na podobieństwa i różnice kulturowe oraz pogłębiać zrozumienie dla wspólnych idei i wartości. Program wymiany młodzieży obejmuje następujące kraje: Niemcy, Szwajcaria, Francja, Holandia, USA, Finlandia, Norwegia i Polska.

Są dwie możliwości wzięcia udziału w programie:

1. Wyjazd do wybranego kraju, gdzie uczniowie mieszkają u rodziny goszczącej oraz uczestniczą w zajęciach lekcyjnych w  lokalnej szkole.

2. Przyjęcie do swojego domu ucznia z obcego kraju.

Termin złożenia deklaracji chęci udziału w programie wymiany upływa 20 stycznia 2014.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z bliższymi informacjami na temat programu na stronie organizacji:

Więcej informacji oraz druki dokumentów i deklaracji można też uzyskać u p. Mileny Laszkowskiej.