Polsko - Afrykańska wymiana korespondencyjna...

Tym razem zwróciliśmy oczy ku dalekiej Afryce. Uczniowie naszego gimnazjum rozpoczęli wymianę e-maili ze szkołą w Beninie. Benin to państwo nad Zatoką Gwinejską. Graniczy z Burkina Faso, Nigrem, Nigerią i Togo.

Korespondencja na razie odbywa się drogą elektroniczną, uczniowie przesyłają swoje listy do nauczyciela, który kieruje je do partnerskiej szkoły. Oczywiście wszystkie maile są w języku angielskim, dzięki temu uczniowie nie tylko poznają nowych przyjaciół lecz również ćwiczą umiejętności językowe. Gimnazjaliści wymieniają się swoimi spostrzeżeniami, opowiadają o polskiej kulturze i tradycjach oraz piszą o stylu życia nastolatków w Polsce. Nasi nowi przyjaciele z Beninu opisują własną rzeczywistość, trudności z jakimi zmagają się na co dzień oraz sposobach spędzania wolnego czasu. Chociaż wiele jest różnic między nami korespondencja kwitnie :).

Poniżej znajduje się list zbiorowy od naszych nowych przyjaciół ze szkoły CEG ZAFFE

Dear Friends from Gimnazjum nr 4 in Elk,
We are students from Zaffe school in Benin. We're between 12-17 years old. We go to Zaffe School but most of us live in villages around. In Benin we speak French language so English is our second language.
We'd like to thank you for this opportunity of writing to you, thank you for being open  and receptive towards us. We do not have computers at homes yet we are very determined to continue this amazing exchange.
We are happy to write with you. This is going to be a wonderful opportunity for both sides to get to know our cultures and customs.
Thank you and best regards,
Students of CEG ZAFFE