Mikołaje z 2f...

W powietrzu czuć świąteczną atmosferę. Już jakiś czas temu zaczęło się zamieszanie typowe dla Świąt w każdym roku, czyli wokół prezentów. Jednak wyjątkowe przedsięwzięcie klasy II f i pani Bożeny Urban przyniosło radość nie tylko obdarowanym niezwykłymi (a może zwykłymi?) upominkami... Ale po kolei.

Klasa II f postanowiła zrezygnować z robienia sobie prezentów mikołajkowych
lub świątecznych i w zamian obdarować dzieci z przedszkola oraz klas I-III ełckiej szkoły specjalnej. Każdy uczeń, pani Urban oraz pani wicedyrektor Bogusława Rosołowska przygotowali prezent dla wybranego wychowanka ośrodka. Wszyscy starali się skompletować jak najlepszy upominek. W końcu, po długim wyczekiwaniu, nadszedł dzień spotkania.
           W czwartek 20 grudnia 2012 roku uczniowie klasy II f skończyli geografię nieco wcześniej, by wraz z panią Bożeną Urban i panią wicedyrektor Bogusławą Rosołowską wybrać się do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Grajewskiej. Po autobusowej tułaczce dotarli na miejsce.
Po chwili w jednej z sal szkoły specjalnej, ku uciesze młodych wychowanków, pojawiło się niespełna trzydziestu Mikołajów śpiewających wesoło „Jingle Bells”. Mikołaje zostali bardzo ciepło przyjęci – dzieci zaprezentowały kolędy, grały, śpiewały i tańczyły. Następnie rozpoczęło się rozdawanie upominków. Radość maluchów była wręcz niewiarygodna, a wzruszenie dyrektora
i opiekunów wprost nie do opisania. Pan dyrektor stwierdził, że swoim gestem uczniowie klasy IIf obalili mit na temat gimnazjalistów. Później Mikołaje dostali chwilę, by porozmawiać
z wychowankami ośrodka. Niektórzy bardzo się wzruszyli. Spotkanie z maluchami dobiegło końca.
            Dla uczniów klasy II f było to niezwykłe przeżycie i lekcja tolerancji. Gimnazjaliści
wykazali się empatią i dojrzałością. Nie trzeba chyba wyjaśniać, jak dumne były pani Urban
i pani Rosołowska, słuchając pochwał w stronę uczniów od pana dyrektora oraz patrząc na świetne zachowanie młodzieży z Gimnazjum nr 4.

Patrycja z 2f