Korespondencja z USA!

Korespondencja z Beninem w Afryce cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, że postanowiliśmy rozszerzyć zakres działania (i pisania J) na kolejne kraje. Tym razem dołączyło do nas USA, uczniowie naszego gimnazjum już wymienili pierwsze e-maile  z podopiecznymi organizacji Sigma Theta Rho Fraternity ze Stanów Zjednoczonych.

Liczymy na to, że wkrótce kolejne szkoły odpowiedzą na nasze zaproszenie do korespondencji, tym bardziej, że poznawanie nastolatków z zagranicy okazało się niezwykle edukacyjnym i emocjonującym doświadczeniem.  Dzięki wymianie uczniowie mogą szlifować język angielski,  przede wszystkim ćwiczyć umiejętność pisania (co ważne szczególnie przed egzaminem gimnazjalnym). Tym bardziej, że tematów nie brakuje!

Organizacją całej wymiany e-maili zajmują się nauczycielki języka angielskiego.