XIII MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS  WIEDZY O  HIV /AIDS I UZALEŻNIENIACH

12.02.2013 roku w Urzędzie Miasta miała miejsce uroczystość wręczenia nagród laureatom XIII edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS i Uzależnieniach pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku. Pan Prezydent ufundował i wręczył nagrody zwycięzcom. Celem konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia oraz przybliżenie młodzieży zagrożeń i skutków wywołanych wirusem HIV  i zrozumienie problemów AIDS. Ważnym zadaniem jest również uświadomienie odpowiedzialności za siebie i innych a także kształtowanie postaw wobec ludzi zakażonych. Konkurs, w którym uczestniczyli uczniowie ełckich gimnazjów oraz ZSS                  w Stradunach i ZSS w Woszczelach  odbył się  13.12.2012r.  w Gimnazjum nr 4 w Ełku. Organizatorką  już po raz 13 jest p. Urszula Osowska nauczycielka Gimnazjum nr 4 w Ełku, natomiast pytania układał p. Bogdan Wlizło z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej  w Ełku. Współorganizatorem konkursu jest  Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Ełku.

Konkurs obejmował dwie kategorie :

I   Wiedza na temat HIV/AIDS

II   Prezentacja multimedialna dotycząca uzależnień

Wyniki  konkursu:

Kategoria Wiedza na temat HIV/AIDS:

I miejsce Karolina Lewandowska,  ucz. Gimnazjum nr 1 w Ełku

II miejsce  Patrycja Rutowska,  ucz. Gimnazjum nr 4 w Ełku

III miejsce  Anna Olszewska, ucz. Gimnazjum nr 1 w Ełku

Kategoria: prezentacja multimedialna dotycząca uzależnień:

I  miejsce  Patrycja Rutowska, ucz. Gimnazjum nr 4 w Ełku

Wyróżnienie: Eryk Wiszenko uczeń Gimnazjum nr 4 w Ełku oraz Dominika Domańska uczennica  ZSS w Stradunach

Wyniki zespołowe :