Młodzieżowe Ferie w 5D - sprawozdanie

Gimnazjalne Stowarzyszenie Edukacyjne „Czwórka” w porozumieniu z Samorządem Uczniowskim i pomocy finansowej ze strony Miasta Ełku zorganizowało zimowy wypoczynek  pod hasłem “MŁODZIEŻOWE FERIE W 5D”.

Zimowisko obejmowało 5 dni. Uczniowie spędzili czas pod opieką profesjonalnej kadry pedagogicznej. Każdego dnia czekało na nich mnóstwo atrakcji i niespodzianek.

Uczestnicy pierwszego dnia brali udział w zajęciach terapeutyczno-integracyjnych, których celem było przygotowanie do wspólnej pracy, integracja grupy, podniesienie samooceny uczniów, wzbudzenie w nich poczucia bycia ważnym i akceptowanym w grupie. Mogli też wykazać się kreatywnością i talentem, zdobiąc białe koszulki farbami, mazakami, koralikami, nalepkami. Prace oceniono i nagrodzono. Tego samego dnia uczestnicy obejrzeli wybrany z przygotowanej listy film.

Następny dzień odbył się pod hasłem “Fair play”. Oprócz zajęć terapeutyczno-integracyjnych uczniowie mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami w turnieju gier planszowych - grano
w szachy, kości, chińczyka, Scrabble, Mistrza Słowa, a także w karty.

W następnych dniach uczestnicy szlifowali swoje umiejętności na lodowisku. W planie był także kulig.

W ostatnim dniu zorganizowanego przez G4 zimowiska uczniowie po turnieju puzzlowym przygotowali wystawę ułożonych obrazów.

Zimowisko upłynęło w miłym towarzystwie. Uczniowie spędzili fantastyczny czas, nie tęskniąc za komputerami. Te dni dostarczyły wszystkim szereg przyjemności i niezapomnianych chwil.

Każdy otrzymał pamiątkowy drobiazg oraz dyplom.

Projekt "Młodzieżowe ferie w 5D" jest współfinansowany ze środków budżetu miasta Ełku.