G4 W ETERZE, CZYLI NASZE WIZYTY W RADIU BAYERFM

Nasze gimnazjum od grudnia regularnie pojawia się w studiu radia BayerFM. Pierwsza audycja była zainicjowana przez dziennikarzy, którzy zaprosili nas, aby więcej dowiedzieć się
o szkole, która otrzymała zaszczytny tytuł Szkoły Odkrywców Talentów.    Od tego czasu
w różnym składzie (raz Pani Dyrektor Mirosława Modzelewska, czasem Pani Wicedyrektor Bożenna Puławska i pani Omilian, najczęściej uczennice: Paulina Daniszewska i Gabrysia Olszewska)  przychodzimy do radia, aby pochwalić się tym, czym słynie szkoła. Raz w miesiącu przygotowujemy jedną audycję na tematy związane z życiem placówki lub ważnymi wydarzeniami odbywającymi się na jej terenie. Mówimy głównie o dokonaniach uczniów naszego gimnazjum (a jest tego trochę !), o imprezach organizowanych w szkole   (np. otrzęsinach, Dniu Samorządności, balu klas trzecich), o wycieczkach, a ostatnio także o święcie siatkówki młodzieżowej w Ełku, czyli I Ełckim Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców zorganizowanym przez nasze gimnazjum, w którego uroczystym otwarciu wzięli udział m.in.:  Paweł Papke i Andrzej Orzechowski posłowie na sejm RP, Zastępca Prezydenta Miasta Ełku – Artur Urbański, koordynatorzy projektu S.O.S. – Krzysztof Felczak i Marek Kotulski oraz Mirosława Modzelewska – Dyrektor i Bogusława Rosołowska – Wicedyrektor Gimnazjum nr 4 w Ełku.

Dzięki współpracy z radiem mamy możliwość zapoznania się z warsztatem pracy dziennikarza i prezentera radiowego, a ponadto uczniowie mogą w ciekawy sposób pogłębiać swoją wiedzę i zainteresowania, odkrywać nowe pasje i spróbować swoich sił w nowej, innej niż znane im dotąd, roli. Dla szkoły z kolei jest to doskonała okazja do zaprezentowania dorobku swoich uczniów na szerszym forum, poinformowania opinii publicznej o swoich osiągnięciach i podejmowanych działaniach, a także o nurtujących te placówki zagadnieniach. Mamy nadzieję w następnych latach kontynuować naszą współpracę, równocześnie licząc na odkrycie radiowego talentu na miarę… Janusza Weissa, Rafała Bryndala,  Wojciecha Manna, Marka Niedźwiedzkiego J