W ramach działalności WOW! Ełk uczniowie naszej szkoły od stycznia 2013 r. zbierali zużyte baterie mając na uwadze ochronę środowiska i to, że wszyscy powinniśmy nauczyć się segregowania odpadów i postępowania z elektrośmieciami. Baterie i akumulatorki można było wrzucać do kartonika w sali 233. Akcję koordynowała Pani Maria Konopko, a nauczycielami wspierającymi była Pani Ewa Jagłowska i Pani Grażyna Czajka.

Podsumowanie akcji odbyło się 14 lutego 2013 r. w Ełckim Centrum Kultury. Nasza szkoła została wyróżniona jako jedna z najbardziej zaangażowanych w akcję, a nasi wolontariusze od godz. 14.30 wspomagali całą imprezę. Dostaliśmy w prezencie lizaki – serduszka (wszak to Walentynki) oraz podziękowania w postaci dyplomów.