WYCIECZKA EDUKACYJNO - INTEGRACYJNA KLAS PIERWSZYCH
DO DROZDOWA

klasa 1a klasa 1b klasa 1c klasa 1d

W dniach  02 – 05 października b.r. uczniowie  klas pierwszych naszego gimnazjum uczestniczyły w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Drozdowa k/Łomży. Każdego dnia wyjeżdżała inna klasa pod opieką wychowawcy
i nauczyciela geografii. Głównym celem wyjazdu była integracja klasy i realizacja programowych zajęć terenowych
z geografii.

Na zajęcia terenowe uczniowie zostali podzieleni na grupy robocze. Każda grupa miała za zadanie wypełnić prawidłowo dwie karty pracy  na podstawie : szkolenia terenowego,  mapy samochodowej  i kompasu. Uczniowie mieli za zadanie m.in.: zorientować mapę, określić kierunki  i azymuty w terenie i na mapie, obliczyć odległość na podstawie skali i na podstawie odczytu z mapy samochodowej,  zmierzyć za pomocą pary kroków obiekt w Drozdowie i wykonać jego plan w podanej skali.

Część zadań  pierwszoklasiści wykonali podczas podróży do Drozdowa, a pozostałe w  terenie  parku dworskiego przy Muzeum Przyrody. Taka forma nauczania geografii spotkała się z dużym zainteresowaniem  i zaangażowaniem wszystkich uczniów.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem  Muzeum Przyrody. Uczestnicy obejrzeli  w nim ekspozycje stałe: Salon Dworski, trofea myśliwskie, szatę roślinną, ptaki i ssaki Kotliny Biebrzańskiej oraz podwodny świat pięciu kontynentów. Podczas lekcji muzealnej pierwszoklasiści poznali życie i zwyczaje polskich nietoperzy.

Na zakończenie pobytu w Drozdowie każda z klas w ramach integracji zorganizowała ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz wesołą zabawą.