KLASA 1A NA OBOZIE JĘZYKOWYM

ZDJĘCIA

15 i 16 maja 2009 roku uczniowie klasy 1a uczestniczyli w obozie językowym w Malinówce. Obóz był w „Ośrodku Wypoczynkowym Malinówka”. Na miejsce dotarliśmy autobusem MZK, tym samym środkiem transportu wróciliśmy do domu. Uczniowie zostali zakwaterowani w 2 lub 3 osobowych pokojach z pełnym wyposażeniem oraz całodobowym wyżywieniem. Młodzież podzieliła się na 5 rywalizujących ze sobą zespołów. Godzinę po zakwaterowaniu i zapoznaniu się z regulaminem ośrodka przystąpiliśmy do pracy.

Wszystkie zadania uczniowie rozwiązywali w swoich pokojach, na holu lub w plenerze. Do wykonania było 25 zadań o różnym charakterze z zastosowaniem wszelkich metod aktywizujących, tak aby każdy uczestnik był zaangażowany.

Przykładowe zadania: kto to jest?, krzyżówka, formy gramatyczne czasowników, podpisywanie szczególików mieszkania, dopasowanie dialogu do obrazków komiksu, domino, poprawianie błędów w dyktandzie, wyszukiwanie informacji w tekście, skojarzenia, zadanie gramatyczne, dopasowanie definicji do zwierząt, duże słowo- małe słowo, wykreślania, odnalezienie 25 elementów na obrazku, magiczny kwadrat, komiks iprzedstawienie.

Bardzo czasochłonną konkurencją okazało się uwieńczenie czytanej lektury na lekcjach „Robinson Crusoe”, należało tu wykonać wiele ćwiczeń aktywizujących związanych ze znajomością treści oraz słownictwa.

Najtrudniejszym zadaniem było odnalezienie ukrytych elementów na obrazku, kłopoty sprawiało tłumaczenie oraz identyfikowanie postaci.

Wiele zadań uczniowie mieli do wykonania po „ciszy nocnej”, sprawdzenie ich nastąpiło po śniadaniu.

Najwięcej zabawy mieliśmy podczas przedstawiania komiksów napisanych przez uczniów na temat „z życia naszej klasy”.

Młodzież podczas pobytu była bardzo zdyscyplinowana, zadania wykonywała sumiennie wykazując przy tym ogromne zaangażowanie i pomysłowość. W późnych godzinach popołudniowych z wielkim żalem wróciliśmy do Ełku.

Obóz językowy został zorganizowany przez Bożenę Urban i Milenę Paczyńską