To już 21-sza rocznica

11-go października, z okazji Dnia Papieskiego, o godz. 11:00 odbył się "Bieg Papieski" zorganizowany przez MOSiR w Ełku. Mimo dokuczliwego zimna i siąpiącego deszczu, w biegu wzięła udział liczna rzesza biegaczy - w zawodach wystąpiło 240 zawodników (w tym 21 reprezentantów Gimnazjum nr 4 w Ełku).

Bieg przeprowadzono w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły gimnazjalne. Szlachetność intencji organizatorów biegu udzieliła się wielu Ełczanom. Wyrazem tego był znaczny udział - poza konkurencją - uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także bardziej "wiekowych" obywateli Ełku. Biegnącym towarzyszył doping zgromadzonych rodziców, którzy nie biorąc czynnego udziału w zmaganiach na trasie, właśnie w ten sposób zaznaczyli swój udział w tak ważnej dla każdego Polaka rocznicy.

Troje reprezentantów Gimnazjum nr 4 znalazło się w gronie najlepszych. Byli to:

- wśród chłopców

• K.Pajko kl. IIIb

• J.Złocki kl. IIId

- wśród dziewcząt

• Ewa Ciborowska kl. IIIb

Zwycięską trójkę każdej kategorii wiekowej nagrodzono dyplomem i pucharem. Pamiątkowe dyplomy otrzymali także pozostali zawodnicy biorący udział w biegu. Nagrody wręczał Prezydent Miasta Ełku, p.T.Andrukiewicz.

Bigos i herbata, czekające na każdego zawodnika za metą, były dodatkową zapłatą za ich trud.